متلک

متلک تو خیابون!!!!؟

یه ذره فکر کنین ببینین این حرکت چه معنی داره؟! مفهومش کجاست؟! نتیجه اش چیه؟! این حرکت رو ما داریم بصورت فراگیر در معابر عمومی میبینیم اما چرا؟؟ عموماً این آقایان هستند که متلک می گویند ولی خانمها هم خیلی بی تقصیر نیستند و گاهاً این وسط اونها هم یه نمکی میریزند.شما کافیه یه نگاه به اطراف خودتون بندازین تا براحتی انواع و اقسام کلمات ریز و درشت رو که اطرافیانتون بسمت همدیگه شلیک میکنند رو ببینین. این مهم چندین المنت داره که من مهمترینش رو براتون فهرست میکنم…


1-اولیش یعنی من خیلی باحالم!!! شما طرف رو میبینین ، وقتی تنها داره از یه مسیر رد میشه اینقدر معصوم به نظر میاد که این جیگرتون براش کباب میشه! مثل بچه آدم سرش تو کار خودشه و آرومه.اما خدا نکنه همین فرد با چهارتا از دوستاش یجا جمع بشن! دیگه یارو میشه یه سکوی پرتاب موشک! به هر ننه قمری که رد میشه یه جفنگی پرت میکنه و بعد هم با دوستاش هِر هِر میخندن! این بین خیلی از پسرها رسم شده.اونها باید یه چرتی بگن تا نشون بدن چقدر بچه با مزه ای هستند! یجور غیرمستقیم نشون بدن که چقدر زرنگ هستن! یه حس که نشون بده جنس مخالف براش اهمیتی نداره! یه استحکام واقعاً پوشالی. و در نهایت اینکه بگن من کارم درسته بچه ها! جفنگ میگم تا شما بخندین! شماها با من بهتون خیلی خوش میگذره!..یه چیزی تو مایه های یه دلقک!!!
2-گروه دوم دارن نا خود آگاه یه خشم رو نشون میدن.اونها یه فرد رو میبینن و از ظاهرش اینطور برداشت میکنن که در حد و اندازه های اون نیستند. ولی بدبختانه بجای اینکه فکر کنند این تفاوت کجاست؟ دلیلش چیه؟ اصلاً تفاوتی وجود داره یا نه؟ همه اینها رو ول میکنند میچسبند به ترور شخصیت.فکر میکنن اینجوری مشکلشون حل میشه.به عبارت دیگه خودشون قدرت ندارن یه پله بالا برن، تصمیم میگیرن دیگران رو یه پله بکشند پایین!

3-گروه سوم خیلی شبیه گروه قبل هستند.اونها دستشون به گوشت نمی رسه میگن پیف پیف بو میده! اونها حس میکنند طرف مقابل خیلی متشخصه، وچون خودشون این فاکتور رو ندارن، میدونن که هیچ شانسی برای بدست آوردنش ندارند.نتیجه هم کاملاً معلومه.چشم عسلی، جیگر، بخورمت وهزار تا پرت و پلا دیگه مثل اینها تحویل ملت میدن!
4-گروه چهارم هم یه عده از دخترها هستند.گروهی که واقعاً خودشون کرم دارند! اونها واقعاً به توجه نیاز دارند و برای همین خودشون رو در موقعیتی قرار میدهند تا متلک بخورند و خیالشون راحت بشه که مورد توجه قرار گرفتند.خیلی از این افراد رو داریم که تا دو تا کلمه بهشون پرت میشه نیششون رو تا بناگوششون باز میکنن و خط میدن.یه چنین دختری مسلماً یه بازیچه قرار میگیره.دختری که به این سادگی تا تحت آماج قرار میگیره، خودش رو خراب میکنه چطور انتظار داره که پسر به اون به چشم یه فرد قابل اعتماد نگاه کنه؟ مسلماً تمام حرفهای پسره هم ناشی از صداقت نیست چون فهمیده نقطه ای که میشه ازش خارج از چهارچوب یه نسیبی برد کجاست.
تمام این مسائل از فرهنگ و تربیت غلط نشات میگیره.از عقده های ارتباطی که در اجتماع وجود داره و اینجوری در رفتار افراد بروز میکنه . همه هم خودشون رو به نفهمی زدن و کسی هم حاضر نیست قبول کنه که شما امنیت نداری و نمیتونی بدون اینکه زیر ذره بین قرار نگیری نفس بکشی. نتیجه این میشه که یه دیوار احمقانه بین مردها و زنها در اجتماع درست شده..شما نمیتونی از یه زن آدرس بپرسی چون هم میترسی طرف فکر کنه شما عجب آدم ناتویی هستی و هم ممکنه جواب دقیقی دریافت نکنی !! مثلاُ ممکنه وقتی بپرسی : عذر میخوام خانم..ساعت چنده؟ جواب بشنوی: برو گمشو پدر سگ!!!! خب این یعنی چی؟ یعنی اینقدر ضربه دیدن که هر چیزی رو یه ضربه تفسیر کردن و واکنش نشون دادن. مشکل اینجاست که خیلی از افراد هم میدونند که این کار یه رفتار جنتلمنانه نیست ولی تا با دوستانشون دور هم جمع می شوند باز هم این بساط بی مزه بازی رو پهن میکنند…

خانمهای عزیز…متاسفانه شرایط بگونه ای شده که شما نمیتونین راست راست تو یه محل عمومی راه برین! …چیزی نیست که شما بوجودش آورده باشین ولی مثل خیلی چیزهای دیگه فعلاً شما مجبورین که هزینه اون رو بپردازین. تنها چیزی رو که باید بدونین اینه که این رفتار یه رفتار ناشی از عقده و ضعفه .در مقابل این رفتار نه واکنش نشون بدید و نه جبهه گیری کنید.اون فردی که اینگونه برخورد میکنه بیشتر به ترحم احتیاج داره ،نه تنبیه یا واکنش ،چون اینقدر ضعیفه که این تنها وسیله بروز شخصیتیش شده…ممکنه مورد توهین های رکیکی هم قرار بگیرید ولی باز بدونین که جامعه ما بیماره و مشکلات این چنینی حتماً گریبانگیر افراد ساکن در اون خواهد شد…در انتها باید بگم که شاید این جمله تعبیر خوبی داشته باشه که بهترین و منطقی ترین جواب برای بعضی ها خاموشیست……..

/ 6 نظر / 16 بازدید
رژانو

سلام یعنی من اولین مهربانم [لبخند]

رژانو

معلوم شد اولی نیستم وبلاگ خوبی داری و البته نوشته هاتون خیلی روان و قنشگه[گل]

دنیا

سلام از هر سه گروه متنفرمممممممم [زبان][گل][خداحافظ]

آمیتیس

سلام. من که لینک کردم. فقط سلام اول اسمتو یادم رفته بنویسم. در مورد متنت: انقده الان عادی شده که اگه بری بیرون متلک نشنوی تعجب میکنی. من که همیشه اینجور مواقع به مانند یک آمیتیس کر عمل میکنم. راستی به نظرت دلایلش زیاد مهمه؟؟؟ فرقی نمیکنه که دلیلش چیه مهم اینه که هست

رژانو

منظورتونو از كامنتي كه گذاشته بودين نفهميدم؟!